S kým spolupracujeme?

Bez našich skvělých partnerů by to nešlo. I díky nim můžeme natáčet videodegustace v krásných lokalitách s příjemnou atmosférou vína. Sommelier Jakub Přibyl vína prezentuje ze skvělého skla a práci s nimi nám ulehčují kvalitní sommelierské potřeby. Díky partnerským vinným barům a restauracím si můžete vyzvedávat vaše balení SvětemVína.cz na dobře dostupných místech, která spojuje uvolněná atmosféra, vášeň pro víno a poctivou gastronomii.


Riedel

Při natáčení videodegustací používáme křišťálové sklenice Riedel Veritas, které v sobě spojují perfektní zpracování a lehkost. Díky unikátnímu konceptu vinných sklenic „šitých“ na míru jednotlivým odrůdám vína má dnes společnost Riedel Glass Company výjimečnou pozici ve vinařském světě.

Jejich sklenice jsou pro milovníky vína i vinařské odborníky nepostradatelným nástrojem umožňujícím maximální zážitek z degustovaných vín. Claus Riedel byl prvním člověkem v historii, jenž začal navrhovat a vyrábět sklenice podle charakteru vína. Přivedl na svět vinné sklo, jež opravdu funguje a dnes je ve vinařském světě skutečnou legendou. Firma byla založena v Jizerských horách roku 1756 a existuje tak již více než 250 let. Až do konce II. světové války patřila k našim nejvýznamnějším výrobcům křišťálu. Dnes sídlí v Rakousku a zaměřuje se téměř výhradně na výrobu a vývoj vinného skla a na český trh je dováží společnost AD VIVUM.


Pulltex

Pultex sommelierské nože

K otvírání vín a udržení jejich správné teploty nám při natáčení videodegustací pomáhají dvoustupňové vývrtky a další sommelierské potřeby světově uznávané značky Pulltex.

Její kvalitní a patentované produkty nabízejí široké spektrum vybavení pro milovníky vín a sommeliery. Svým precizním zpracováním a příjemným nadčasovým designem jsou nejen spotřebním zbožím, ale i klenotem při slavnostním podávání vín. Mezi základní sortiment patří několik typů dvoustupňových vývrtek, které umožní vytažení korkové zátky z hrdla láhve jednoduchým a lehkým pohybem. Dále rozličné typy vinných nálevek a uzávěrů z leštěné nerez oceli, nálevky, dárkové kazety a sommelierské kazety obsahující vývrtky, teploměry, či alkoholometry. V nabídce najdete i praktické drobnosti jako jsou například rozlišovače skleniček, čističe karaf nebo chladící obaly na láhve s vínem či sektem.


Vínograf

Vinograf Senovážné

Dalším místem, kde si můžete vyzvednout vaše balení SvětemVína, je Velký Vinograf na pražském Senovážném náměstí nedaleko Jindřišské věže.

V tomto moderním vinném baru najdete až 50 vín na skleničku a vice než 700 vín v lahvi z celého světa. O jejich výběr se stará celý team sommeliérů pod vedením přední české sommeliérky a spolumajitelky v jedné osobě Kláry Kollárové. Ochutnat zde můžete i "wine-friendly" kuchyni výborného šéfkuchaře Milana Hořejše doplněnou o širokou nabídku vynikajících tuzemských i zahraničních sýrů a uzenin. Vinograf byl oceněn jako nejlepší český vinný bar v soutěži Czech Bar Awards v letech 2013 a 2014 a druhý nejlepší v roce 2015. Díky systému Coravin nově nabízí také výběr z těch nejdražších vín, která můžete po skleničce ochutnat.

Vínograf Senovážné


Vínograf Anděl

Vinograf Anděl

Pokud máte v blízkosti Metro trasy B, můžete k vyzvednutí vašeho balení SvětemVína využít další moderní a přitom útulný bar s názvem Vinograf Anděl.

Najdete jej v Radické ulici a denně zde můžete ochutnat až 35 vín na skleničku. Zanedbatelná není ani nabídka vín v láhvi, která čítá až 350 vín ze světa i z tuzemska. Pochutnáte si zde na moderní lehké barové kuchyni, a to doslova po celý den. Již časně ráno nabízí skvělé vydatné snídaně a osvěžení například sklenkou šumivého vína. Prostředí je zde velmi útulné a svou kapacitou se přímo vybízí pro pořádání rodinných oslav nebo firemních večírků. Praktická je i poloha v sousedství multikina CineStar Anděl. Vyzvednutí balení SvětemVína si tak můžete zpříjemnit nejen skleničkou kvalitního vína, ale třeba i následným příjemným filmovým zážitkem.


Pastař

Pultex sommelierské nože

Vaše předplatné SvětemVína.cz si můžete vyzvedávat v autentické italské restauraci Pastař, kterou najdete v historické budově na Malostranském nábřeží, přes most od Národního divadla.

V roce 2014 jí otevřeli kamarádi Honza Blažek, zkušený restauratér a zakladatel firmy na výrobu čerstvých těstovin Čerstvá Pasta a Tomáš Arnold, manažer první Michelinové restaurace Allegro, Hotel Four Season. Hned při vstupu do restaurace vás zaujme krásný pult s lahůdkami a obchůdek, kde si můžete nakoupit mnoho pochoutek od poctivých malých výrobců, které jsou nabízeny i v restauraci. Té dominuje originálně pojatý bar vyrobený z dřevěných polínek. Prostředí je zde velmi útulné a dýchá na vás příjemnou, téměř rodinnou atmosférou. O skvělé gastronomické zážitky se stará mladý talentovaný tým v kuchyni pod vedením úžasného šéfkuchaře Honzy Macháčka. Na vinném lístku pak najdete citlivě vybraná vína z Francie, Itálie, Španělska a Moravy.


Riedel

Videodegustace natáčíme v krásných vinicích Mělnického vinařství Kraus.

To bylo založeno roku 1990 Vilémem Krausem starším a pod názvem Vinařský dům Bacchus se zprvu zaměřovalo převážně na produkci štěpovaných sazenic révy vinné. Po jeho předčasném úmrtí v roce 2004 převzal vedení podniku jeho syn Vilém Kraus. Když ukončil studium vinařství a vinohradnictví v Německu, začal systematicky rozvíjet podnik. Byly vysazeny vinice s kvalitní odrůdovou skladbou a zavedeny moderní technologie pěstování hroznů i výroby vína. V současné době se zaměřuje především na odrůdy Ryzlink rýnský, Müller Thurgau, Hibernal, Rulandské šedé, Rulandské modré a Modrý Portugal, kterým se v polohách na soutoku Labe a Vltavy daří nejlépe. Zásluhu na dnešní podobě vinařství má i Vilém Kraus nejstarší, světově uznávaný odborník, který za úspěchy ve svém oboru získal prezidentské vyznamenání. Mělnické vinařství Kraus dnes produkuje kvalitní vína, jež si dobyla svoje místo na trhu a jsou kladně hodnocena zákazníky i odbornou veřejností.

Vinařství Kraus